SerSEri_GeNçLiK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SerSEri_GeNçLiK

SeRsErİlEr MeKaNi

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Ev Ödevi :D

YazarMesaj
KaPTaN
Çaylak
Çaylak
KaPTaN

Erkek Mesaj Sayısı : 33
Lakap : KaPTaN

Ev Ödevi :D Empty
MesajKonu: Ev Ödevi :D   Ev Ödevi :D Icon_minitimePtsi Ekim 06, 2008 6:37 pm

Rusyada komunizm sıralarında bi aile varmış.
Bir gün akşam yemeğinde şöyle bir konuşma geçiyor:

BABA: Eee oğlum bugün ne yaptınız okulda?
ÇOCUK:Ha Baba öğretmen siyaset konusuna girdi. Konuyu biz anlatacağız ama bir şey bilmiyorum. Bana birşeyler öğret de okulda anlatabileyim.
BABA: Tamam oğlum ama ben sana şimdi bir kaç örnek vereyim sen onlar hakkında düşün, yarın anlatırım ben sana herşeyi tamam mı?
ÇOCUK:Tamam Baba.
BABA: Bak mesela. Aileyi ben yönetiyorum.Ben komunizmim.Annen devlet oluyor bu durumda. Biz senin için çalışıyoruz.Sen Halksın.Küçük kardeşin geleceğimiz.Dadınız da işçi sınıfı.Sen bunları böyle düşün.Ben sana yarın anlatacağım.
ÇOCUK:Tamam Baba.

Akşam olur.Herkes uyur.Tam o sırada çocuk bir sesle uyanır. Kardeşi uyanmıştır. Bakar ki kardeşi altına yapmıştır.Hemen annesinin yanına gider bakar ki annesi tek başına yatıyor.Ne kadar çalıştıysa da annesini uyandırmayı başaramıyor. O da dadısının yanına gitmeye karar veriyor.
Dadısının yanına gittiğinde bir de bakar ki Babasıyla dadısı iş üstünde. Onlara da ne kadar uğraştıysa da laf anlatamıyor. Bana ne deyip yatıyor.

Sabah kalkıyorlar kahvaltıya; Knuşmalar şöyle:
BABA: Ha oğlum sana siyaseti anlatacaktım.Düşündün mü birşeyler.
ÇOCUK: Evet baba ama anlatmana gerek kalmadı. Ben herşeyi anladım.
BABA:İyi anlat bakalım.
ÇOCUK:Bak baba komünizm işçi sınıfını beceriyor.Devlet uyuyor. Halk kimsenin umurunda değil.Gelecek bok içinde!!!...

Ev Ödevi :D
1 sayfadaki 1 sayfası